Genel

Arıcı giysisi bir iş güvenliği ekipmanıdır ve gerek dünyada gerekse ülkemizde bu konu hakkında arıcılarımıza yeterli ilgi gösterilmemiş , kalite standartları yeni yeni oluşmaktadır. Genel olarak arıcı giysilerimizi arıların arıcıları sokmalarını önlemek ve özellikle arıcının kafa kısmında güvenli bir alan oluşturup çalışmasını kolaylaştırmak için tasarlıyor ve üretiyoruz. Üretimlerimiz tamamen yerlidir ve tümü bizim üretimimizdir. Kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde boydan tulum, alt ve üstten oluşan iki parça, sadece üstten oluşan tek parça ya da sadece kafayı koruyan arı maskesi şeklinde üretiyoruz. Bu giysilerin tamamında olmazsa olmazımız birinci sınıf malzeme ve işçiliktir. Mevsim, coğrafi konum ve arıcıların özel ihtiyaçlarına göre her renk ve her modelde üretim yapmaktayız. Satış politikamız birinci sınıf kıyafetleri arıcılarla buluşturmanın yanında arıcıların bütün giysi ihtiyaçlarına karşılık vermektir. Kendi beğenmediğimiz hiçbir malzemeyi üretmiyoruz , içimize sinmeyen hiçbir ürünü satmamak en önemli prensibimizdir.

Malzemeler

Standart üretimimizi birinci sınıf elastan ve pamuk karışımı kumaştan yapmaktayız. Özel ihtiyaçlara bağlı olarak esnek bir üretim yapısına sahibiz. Giysilerimizde kullanılan kumaş harici fermuar gibi yan üretim maddeleri birinci kalite malzemedir. Koruyucu arıcı giysilerimizdeki malzeme kalitesi giysilerin uzun ömürlü kullanılması için planlanmıştır. Genellikle birinci sınıf fiber sinek teli kullanmaktayız.


Koruyuculuk

Koruyucu arıcı giysilerimiz arıcının kafasını belirli bir güvenli alan oluşturacak şekilde çepeçevre sardığı için sokmalara karşı tam koruma sağlamaktadır. Ayrıca giysinin baş ile temas eden bölümlerine güçlendirme yapılmıştır. Koruyucu arıcı giysilerimizin bütün bağlantı noktaları çeşitli metotlarla arıların arıcının vücuduna sızmasını önlemek amacıyla korumaya alınmıştır. Üretimde kullanılan kumaşların dokuma yoğunluğu arıların sokmalarına karşı önleyici direnç gösterecek şekilde kalındır. Ayrıca kıyafetlerimizde lastik gibi , bilek ve benzeri bölgeleri arı sızıntısına karşı mühürleyici önlemler bulunmaktadır.


Kullanım

Özel tasarımlarımız sayesinde arıcıların koruyucu arıcı giysilerimizi giymesi ve üzerlerinden çıkarması son derece kolaydır. Koruyucu arıcı giysilerimizin gözlere doğru olan ön bölümü birinci sınıf siyah fiber sinek teli ile kaplıdır ve arıcıya mükemmel bir görüş olanağı sağlamasının yanında nefes almasını da kolaylaştırır. Giysilerin belli bölgelerinde havalandırma amaçlı olarak pencereler bulunmaktadır. Arıcılarımızın ekipmanlarını rahatça taşıyabilmeleri için birçok cep bulunduran koruyucu arıcı giysilerimiz aynı zamanda modülerdir ve çok amaçlı kullanılabilir. Başlıklar ayrılabilir, üstler mont olarak kullanılabilir , pantolonlar çeşitli işlerde giyilebilir. Coğrafi konum ve iklime göre soğuktan korunmak yada terlememek için tasarlanmıştır.

Moda

Sonuç olarak koruyucu arıcı giysileri de bir giysidir. Koruyuculuk işlevinin yanı sıra arıcının kendini rahat , huzurlu ve mutlu hissetmesini sağlamalıdır ki arıcı işini daha çok sevsin ve enerjisini hiç kaybetmesin. Beereath’ın en büyük farkı bu noktada belirmektedir. Biz yenilikçiyiz ve bütün dünyada arıcı giysilerinin modasını belirlemeye kararlıyız.